Kultowy.pl
Znajdź...

Traveler 1/2024

SKU: NGS2401

Wydanie pojedyncze

14.99 zł / szt.

Wybierz ilość:
+
Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska
Atrakcyjne oferty specjalne Atrakcyjne oferty specjalne
Zawsze wcześniej niż w kiosku * Zawsze wcześniej niż w kiosku *
Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska
Atrakcyjne oferty specjalne Atrakcyjne oferty specjalne
Zawsze wcześniej niż w kiosku * Zawsze wcześniej niż w kiosku *

Podróżnicze hity

„Rytm tego miasta wyznaczają kreatywność i chaos, wielkie pieniądze i walka o lepsze jutro” – pisze w swoim tekście Wiktoria Michałkiewicz. Czy wiecie, o którą metropolię chodzi? Oczywiście, jest nią Nowy Jork, który chyba każdy z nas chciałby zobaczyć chociaż raz w życiu. Przejechać się żółtą taksówką, zjeść słynnego bajgla, poszwendać się po Bronksie i Manhattanie, pospacerować po Central Parku. Pozaglądać do klubów muzycznych, wybrać się na spektakl teatralny czy do jednego z setek muzeów. I celebrować wraz z nowojorczykami ich codzienne życie, o którym tyle wiemy z książek i filmów.

Nowy Jork znalazł się na naszej liście Hitów na 2024 rok nie bez powodu. Poza bezmiarem atrakcji miasto przygotowuje się też do otwarcia Amerykańskiego Muzeum LGBTQ+ w New-York Historical Society w Upper West Side. Nowa przestrzeń powstawała przez kilka lat i będzie pierwszą tutaj poświęconą zarówno globalnej, jak i lokalnej historii i kulturze LGBTQ+. Ale na naszej liście, przygotowanej we współpracy z międzynarodowymi edycjami Travelera, poza Nowym Jorkiem znalazły się 24 najbardziej ekscytujące miejsca i trendy na nadchodzący rok.

Niektóre nasze propozycje – takie jak Niemcy, w których odbędzie się Euro 2024, czy estońskie Tartu, Europejska Stolica Kultury w 2024 r., albo Xi'an, którego sławna Terakotowa Armia będzie świętować 50-lecie odkrycia – wydają się wyborem oczywistym. Ale są też inne, jak chociażby bardzo dla nas egzotyczne i mało znane, a otwierające się na turystykę Sierra Leone, gdzie powstało nowe lotnisko i modernizowane są drogi. Dzięki temu łatwiej będzie nam poznać oszałamiającą naturę tego afrykańskiego kraju.