Kultowy.pl
Znajdź...

National Geographic 1/2024

SKU: NGP2401

Wydanie pojedyncze

17.99 zł / szt.

Wybierz ilość:
+
Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska
Atrakcyjne oferty specjalne Atrakcyjne oferty specjalne
Zawsze wcześniej niż w kiosku * Zawsze wcześniej niż w kiosku *
Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska Oficjalny sklep wydawnictwa Burda Media Polska
Atrakcyjne oferty specjalne Atrakcyjne oferty specjalne
Zawsze wcześniej niż w kiosku * Zawsze wcześniej niż w kiosku *

Na wstępie

To będzie szczególny rok dla National Geographic Polska. W październiku minie dokładnie 25 lat od ukazania się pierwszego wydania naszego magazynu. Kiedy w 1999 r. w ręce polskich czytelników trafiło nowoczesne czasopismo popularnonaukowe, świat stał w obliczu ogromnych zmian technologicznych i kulturowych. Ćwierć wieku później ten sam świat wygląda już zupełnie inaczej, a my wszyscy zmagamy się z nowymi wyzwaniami. I dziś – nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – jest potrzeba rzetelnego dziennikarstwa naukowego na wszelkich dostępnych platformach.

W tę nową epokę wchodzimy silniejsi o serwis national-geographic.pl, na którym każdego dnia nasi dziennikarze publikują najnowsze informacje naukowe. Przekonani o sile słowa mówionego tworzymy też serię wideopodkastów w formie rozmów z ekspertami. Niezmiennie filarem naszej działalności jest magazyn National Geographic Polska, do którego w każdym miesiącu trafiają artykuły najlepszych polskich  i światowych dziennikarzy naukowych, ilustrowane niezwykłymi fotografami.

W tym miesiącu proponujemy reportaż historyczny Szymona Zdziebłowskiego o cywilizacji Hetytów. Autor śledzi historię tego enigmatycznego ludu i jego rolę w kształtowaniu krajobrazu starożytnego Bliskiego Wschodu. Hetyci z powodzeniem konkurowali i walczyli z wielkimi cywilizacjami – Egiptem czy mezopotamską Babilonią. Na placu boju wykorzystywali rydwany. Tworzyli szlaki karawanowe, które łączyły ośrodki ich imperium.

Wśród innych propozycji znajdzie się też materiał z amazońskiej doliny zamieszkanej przez plemiona, które z cywilizacją zetknęły się niedawno. Zdamy też relację z wyprawy na antarktyczny wulkan utrzymujący... płynne jezioro lawy. Życzę przyjemnej lektury.